De blev årets företagare
Årets företagare i Strömsund är Jan och Lars Ottosson på Ottossons åkeri. De båda korades i fredags som vinnare under företagarfesten Guldälgen.
Relaterat
Motiveringen till att just Jan och Lars Ottosson tog hem priset som årets företagare 2010 i Strömsund är att de har ett stort lokalt engagemang. Åkeriets tjänster vänder sig såväl till privatpersoner som offentlig sektor och näringsliv och företaget har enligt motiveringen skaffat sig ett gott rykte bland sina kunder.
Den som delar ut priset Årets företagare i Strömsund är Företagarnas riksorganisation. För att bli Årets företagare i Strömsund krävs också att företaget är en förebild och att det inte har några betalningsanmärkningar.
Vinsten i tävlingen innebär att Jan och Lars Ottosson får representera Strömsunds näringsliv i länsfinalen vid Guldgalan i Östersund där priset för Årets företagare Jämtland Härjedalen delas ut senare i år.


























Senaste kommentarerna:
Skrivet 20 mar 2010 23:25 Lillemor o Stenne (Ej registrerad)
Grattis till utmärkelsen !
Inte en dag för tidigt att ni blir belönade .
Mvh Lillemor o Stenne som önskar Er många framgångsrika år.
Skrivet 21 mar 2010 09:44 stefan-karlsson (Ej registrerad)
det är ni mycket välunt.mvh stefan -ann-louis karlsson-strömsund.
Skrivet 21 mar 2010 13:10 Roger Westerlund (Ej registrerad)
Gratulerar till utmärkelsen! Det stämmer bra med det som skrivits om er, för ni ställer alltid upp när man behöver er.